Başlık

[40 Maddelik Dev Liste] Daha Fazla Twitter Takipçisi

2020-11-23 01:58:54

Başlık

[40 Maddelik Dev Liste] Daha Fazla Twitter Takipçisi

Twitter, gün geçtikçe daha fazla kullanıcıya sahip oluyor ve doğal olarak bu kullanıcılar arasında rekabet artıyor. İster Twitter’ı basit ve bireysel zevkiniz için kullanın, isterseniz ise rakiplerinizin önüne geçmek için kurumsal anlamda. Daha fazla Twitter takipçi kitlesine sahip olmak, şüphesiz ki herkesin istediği bir şey. Peki bunu nasıl sağlayabilirsiniz? Daha çok Twitter takipçi sayısına sahip olmak için yapmanız gereken şeyler nedir? Sizin için sıraladık…

1. Tipik Twitter terimlerini öğrenin

Twitter'da karşılaşacağınız belirli terimlerle arkadaşlar edinin. Buna Twitter kullanıcı adınız, yayınınız, retweetleriniz ve trend olan hashtag'ler veya konular dahildir.

2. Anlamlı bir açıklama oluşturun

Profil açıklamanıza göre, potansiyel takipçiler sizi takip edip etmemeye karar verecektir. Şirketinizi veya işinizi kısaca tanıtın. Profilinizin markanızı yansıttığından emin olun.

3. Açıklamanızı güncel tutun

Profil açıklaması özelliğini kullanın ve profil açıklamanızı etkinlikler veya ampanyalarkla güncelleyin. Ayrıca, örneğin bir web semineri düzenliyorsanız veya özel indirimler sunuyorsanız, belirli bir bağlantı ekleyin.

4. Twitter hesabınızın diğer platformlarda bilinmesini sağlayın

Facebook sayfanızda bir Twitter sekmesi oluşturun ve Twitter profilinizi, şirketinizin veya kişilerinizin aktif olduğu Google+ veya Instagram gibi diğer sosyal ağlara girin.

5. Twitter hesabınızı blogunuzda veya web sitenizde tanıtın

Web sitenizdeki (genellikle kenar çubuğunda) Twitter hesaplarınıza canlı bir besleme ekleyin ve bir "takip düğmesi" içerdiğinden emin olun. Ayrıca, gönderilerinizin altında paylaşım için sosyal medya düğmelerinin bulunduğundan emin olun. Bu twitter takipçi sayınızı artırmanın gayet etkili bir yoludur.

H8Cq9d

6. En başarılı tweetlerinizi web sitenizde yayınlayın

Bunu yapmak için tweet'inizin altındaki üç noktaya ve "Tweet yerleştir" seçeneğine tıklayın. Görüntülenen kodu web sitenize kopyalayın.

7. Twitter hesabınızın reklamını çevrimdışı yapın

Twitter hesabınızda kartvizitleri, el ilanları ve diğer promosyon materyallerini gösterin ve başkalarının hesabınızı takip etmesini kolaylaştırın.

8. Hesabınızı e-posta imzanıza ekleyin

Twitter hesabınızı, adresiniz veya Facebook sayfanız gibi diğer bilgilerle birlikte e-posta imzanıza eklemeyi unutmayın.

9. Her gün diğer üç Twitter kullanıcısından bahsedin

Her gün diğer üç Twitter kullanıcısından @bahsetmeyi alışkanlık haline getirin. Eğer retweetlenmeyi başarır iseniz, görünürlüğünüz artacak ve bu da Twitter takipçi sayınıza olumlu etki edecektir.

10. Forumlarda oturum açmak için Twitter hesabınızı kullanın

Hesabınızı giriş yöntemi olarak kullanırsanız, Twitter kullanıcı adınız genellikle ilgili forumdaki biyografinizde belirtilir. Forumda kendinize dikkat çekerseniz, bu size ek Twitter takipçi kitlesi getirecektir.

11. Twitter hesabınızı konuk gönderilerine ekleyin

Twitter kullanıcı adınızın, konuk gönderileri için yazarın kutusunda bulunduğundan emin olun.

12. Twitter dizinlerine abone olun

Bugün bile, dizinlerde ilginç şirketler veya konular arayan insanlar var. Hesabınızı özel Twitter dizinlerine kaydedebilirsiniz.

 

Twitter Türk Takipçi Satın Al İşlemlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

Hedef Kitle İle İlgili Kişileri ve Şirketleri Takip Edin

13. Hedef kitle ile ilgili takipçileri geri takip edin

Böylece, takipçileriniz için de ilginç olan tweet'lerini retweet edebilir veya onlara tepki verebilirsiniz. Ayrıca, takip ederseniz tweetlerinizi yeniden tweetleme olasılıkları daha yüksek olacaktır.

14. Tematik olarak sizinkine benzeyen hesapları takip edin

Bununla hedef kitle ile ilgili kullanıcıların dikkatini kendinize çekersiniz. Twitter'daki "Kimi Takip Et?" Sütununu veya Tweepi.com gibi araçları kullanın.

15. Fikir liderlerini takip edin

Hedef kitlenizdeki etkileyicileri bulun, takip edin ve onlarla etkileşim kurun.

MXbDk8

16. Sektör liderlerini takipçileriniz yapın

Sektör liderleriyle bağlantı kurun, hedeflerinizden bahsedin ve retweet yapın. Sizi takip ederlerse, onlarla iletişim halinde olduğunuzdan emin olun. Hedef kitleniz için son derece saygın bir hesabın retweet'i çok değerlidir.

17. Takipçilerinize doğrudan mesajlar (DM'ler) gönderin

Takipçilerinizle doğrudan mesajlar yoluyla etkileşim kurun veya sizi takip ettikleri anda onlara bir karşılama mesajı gönderin.

Dikkat: Mesajlar bir araçla otomatik olarak gönderiliyorsa, bazı mesajlar istenmeyen posta olarak kabul edilebilir. Takipçilerinizin buna nasıl tepki verdiğini kesinlikle test etmelisiniz.

 

 

Hashtag Kullanın

18. Hashtag kullanın

Tweetlerinizde en fazla üç hashtag kullanın. Bu, hesabınızı bilmeyen ancak hashtag'i takip eden kullanıcıların da tweetinizi görebileceği anlamına gelir.

19. Trend hashtag'lerini izleyin ve kullanın

Sol kenar çubuğunda yoğun olarak kullanılan hashtag'leri izleyin ve tweetlerinize ekleyin. Konu hedef kitlenizle örtüşüyorsa, güncel bir konu hakkında da bir tweet oluşturabilirsiniz.

20. Şirkete özel hashtagler kullanın

Kendi Twitter topluluğunuzu oluşturun ve dikkatleri şirketinize, bir reklam kampanyasına veya bir yarışmaya çeken kendi hashtaglerinizi oluşturun.

21. Genel hashtag'leri kullanın

Genel, tematik olarak uygun hashtagler bulun ve bunları Twitter erişiminizi genişletmek için kullanın. Bunlar, örneğin takvimdeki yerler, duygular veya özel etkinlikler olabilir.

22. Alakalı anahtar kelimeler ve etiketler içeren tweet'leri arayın

Şirketinizin adı veya ürünleriniz gibi alakalı anahtar kelimeleri arayın. Ayrıca, tweetlerinizde kullanmadığınız hedef gruplarla ilgili yeni hashtag'leri arayın.

23. Bilgilendirici olun

80/20 kuralını unutmayın: İlgili içeriğin yüzde 80'ini ve kendiniz hakkında yalnızca yüzde 20'sini tweetleyin. Twitter takipçi kitlenizi gereksiz bilgiler ile bunaltmak istemezsinz.

24. Özgün olun

Kendinize ait içeriği veya hedef grubunuzdaki diğer Twitter hesaplarından kendi kendinizin de okuyacağı içeriği tweetleyin.

25. İlham verici olun

Tweet resimleri ve alıntılar Twitter takipçi sayınızı artırmaya yardımcı olabilir. Görseller ve alıntılar en çok Twitter'da paylaşılıyor.

26. Twitter blog gönderileri

Mevcut ve önceki blog yazılarınızın kısa özetlerini tweetleyin ve bunlara bağlantı verin.

27. Flaş haberler hakkında tweet atın

Twitter başlangıçta güncel olayları yaymak için kullanıldı. Sektörünüz veya hesabınızla ilgili mesajları kendiniz yayınlayın. Elbette, konuyu ilk yayanlardan biriyseniz, bir avantaj elde edeceksiniz. Sabah uyandığınızda yüzlerce yeni Twitter takipçi edinmiş olabilirsiniz.

28. Sorular sorun

Sorular diyalogları açar ve takipçilerinizi sizinle iletişime geçmeye teşvik eder.

29. Resimleri kullanın

Twitter'da paylaşılan içeriğin yüzde 36'sı görsellerden oluşur. Resimler genellikle takipçileri retweet yapmaya teşvik eder, bu da tweetlerinizin daha fazla dikkat çekmesi ve takipçi sayınızı artırmanız anlamına gelir.

30. Videoları kullanın

Twitter giderek daha fazla video dostu hale geliyor. Kısa Vine videoları kullanın veya şirketinizle veya kendinizle ilgili videolar yükleyin. Twitter takipçi kitlenizin hoşuna gidecektir.

sEfSK1

31. Favori tweetlerinizi retweetleyin

Sizin ilginizi çeken şey takipçilerinizin de ilgisini çekebilir!

32. Kısa tutun

140 karakterden daha azını kullanmayı deneyin - bu, tweetlerinizi kullanan diğer kullanıcıların onları retweetlemesini, alıntı yapmasını ve @bahsetmesini kolaylaştırır.

33. RT'ler hakkında bilgi alın

"RT" kelimesini içeren tweetler RT olmadan 12 kat daha fazla retweetlenir.

34. Retweet kelimesini kullanın

"Retweet" kelimesini içeren ve yazılan tweetler 23 kat daha fazla retweetleniyor.

35. Otomatik tweet kullanmayın

Tüm sosyal ağlarda aynı şeyi paylaşmayın: Aynı konuyu birkaç kez ve aynı anda farklı ağlarda paylaşabilmenize rağmen, dilinizi ilgili ağa uyarlamalısınız.

36. Hızlı tweet atmayın

Sadece gerçekten takipçilerin ilgisini çekecek bir şey söyleyeceğinde tweet at. Farklı kullanıcılar farklı zamanlarda çevrimiçi olduğu için tweetlerinizi 24 saat içinde yaymaya çalışın.

37. İyi bir yazar olun

Twitter, bir tweet'teki maksimum karakter sayısını 280'e çıkarmış olsa da, bir kısa mesaj hizmeti olmaya devam ediyor.

Bu nedenle, mesajınızı doldurucu kelimeler olmadan formüle edin ve içeriğiniz kısa ve öz olsun.

38. Harika başlıklar yazın

Karakter sınırı, tweetlere neredeyse başlıklar gibi bakmanıza olanak tanır - bu nedenle başlıkları neyin çekici kıldığına ve ziyaretçilerin neden bir gönderiye tıkladığına bir göz atın.

 

 

Başkalarıyla İletişim Kurun

39. Müşterilerinizle konuşun

Yine 80/20 kuralına dikkat edin: Tweetlerinizin yüzde 80'inde müşterilerinizle konuşun, müşteri sorularına yanıt verin, müşteri hizmetlerinin bir kısmını Twitter üzerinden ele alın. Twitter takipçi kitlenizin çok hoşuna gidecektir.

40. Takipçileriniz için retweetleyin

Takipçilerinizin sizin için önemli olduğunu gösterin ve hedef kitle ile ilgili tweetleri takipçilerinize yeniden retweetleyin.

UQINIe

Yeni Siparis !
3 dakika once 1.000 Kadın Türk Yorum siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 1000 Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 2.500 Türk Abone siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1.000 Beğeni siparisi geldi.