Başlık

Etkileşiminizi Uçuşa Geçirecek En İyi 13 Instagram Uygulaması

2020-12-09 16:11:48

Başlık

Etkileşiminizi Uçuşa Geçirecek En İyi 13 Instagram Uygulaması

 

Instagram'ı markanız veya şirketiniz için zaten kullanıyorsanız, muhtemelen bu sosyal medya platformunu (ve birçok Instagram uygulamasını) bir pazarlama aracı olarak kullanmanın sayısız avantajını zaten biliyorsunuzdur.  

Instagram, pazarlamacıların kullanabileceği tonlarca kullanışlı özelliğe sahiptir. Ancak, daha yüksek bir seviyeye ulaşmak istiyorsanız, ara sıra biraz daha fazla yardıma ihtiyacınız olabilir. Ve bu tam olarak instagram uygulamaları alternatiflerinin devreye girdiği yerdir. Her amaca hizmet edecek instagram uygulamaları bulmanız mümkün.

 

Bu yazıda, sizin için en iyi instagram uygulamaları alternatiflerini bir araya getirdik:

  • Fotoğraf düzenleme. Bu uygulamalarla fotoğraflarınızı düzenler, boyutlarını değiştirir ve filtreler eklersiniz.
  • Düzen ve tasarım. Bu uygulamalar, markanıza kolajlar ve grafikler gibi ilginç öğeler eklemenize yardımcı olur.
  • Video araçları. Markalı videolarınızı döndürme, tasarlama ve düzenleme şeklinizi iyileştirmek için kullanabileceğiniz bir dizi kullanışlı araç edinebilirsiniz.
  • İzleyici katılımı, analitik ve veriler. Markanızın hedef kitlenizle nasıl etkileşim kurduğunu tam olarak anlamak ve içeriğinizin performansını kontrol etmek için instagram uygulamaları kullanabilirsiniz.

Bu arada, Instagram hikayeleri için de tonlarca harika uygulama var! Instagram takipçi satın al hizmetleri yerine bu uygulamalar sayesinde de takipçi sayınızda yükselme yaşayabilirsiniz!

İşte başlıyoruz! Social Paket sosyal medya uzmanlarının sizler için hazırlamış olduğu harika liste:

 

1.VSCO ( iOS ve Android )

qacrDH

VSCO, ilk ve en popüler fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. O kadar popüler ki 200 milyondan fazla Instagram gönderisi #VSCO hashtag'iyle etiketlendi.

Uygulama, cep telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafları bir filmdeymiş gibi gösteren on adet ücretsiz önceden ayarlanmış filtre sunar. Fotoğraflarınızın kalitesini iyileştirmek için bir dizi resim düzenleme aracı da vardır - örneğin, daha iyi görüntüler için kontrast ve doygunluk, görünür bir doku için gren ve farklı bir perspektif için kırpma ve deforme etme araçları. Fotoğraf düzenleme ile alakalı instagram uygulamaları arasında VSCO oldukça popülerdir.

Bu Instagram uygulamasını ücretsiz sürümünden VSCO Premium üyeliğine yükseltirseniz, 200'den fazla ön ayarlı filtreye ve gelişmiş fotoğraf düzenleme araçlarına erişebilirsiniz.

 

2.Avatan - Sosyal Fotoğraf Düzenleyici ( iOS ve Android )

EMeGoZ

Avatan - Social Photo Editor, yalnızca orijinal fotoğraflarınızı üst üste koyabileceğiniz efektler ve filtreler sunmakla kalmaz, aynı zamanda fotoğrafları rötuşlamayı ve kendi özel fotoğraf efektlerinizi oluşturmayı da kolaylaştırır. Bu fotoğraf düzenleme uygulamasının temel sürümü ücretsizdir, ancak uygulama içi satın alımlar yoluyla ek özellikler veya gelişmiş araçlar satın alabilirsiniz. Ne kadar sıradan bir uygulama gibi gözükse de diğer instagram uygulamaları arasında bulunmayan özellikler ile Avatan oldukça farklı bir konuma geliyor.

 

3.Snapseed ( iOS ve Android )

lTDB97

Instagram için bu fotoğraf düzenleme uygulamasının hem JPG hem de RAW dosyalarını düzenlemek için kullanılabilmesi, onu profesyonel fotoğrafçılar için güçlü bir araç haline getiriyor.

Snapseed, fotoğraflarınızı üst üste bindirebileceğiniz önceden ayarlanmış filtrelerin yanı sıra, profesyonel fotoğraf düzenleme yapmanıza da olanak tanır. Görüntüden öğeleri (hatta insanları) kaldırmanıza, binaların geometrisini ayarlamanıza, fotoğrafın parlaklığını kontrol etmek için "Eğri" aracını kullanmanıza ve görüntüleri inanılmaz bir hassasiyetle iyileştirmenize yardımcı olacak 29 fotoğraf düzenleme aracı ve özelliği vardır.

 

4.Adobe Lightroom - Fotoğraf Düzenleyici ( iOS ve Android )

3k0Z0q

Adobe ürünleri güçlü fotoğraf düzenleme yetenekleriyle bilinir ve Adobe Lightroom Photo Editor uygulaması da bir istisna değildir. Uygulamanın düzenleme araçları, orijinal resimlerinizi yakalamanıza ve düzenlemenize olanak tanır. Ton, doygunluk, pozlama, gölgeler ve daha fazlasını ayarlayarak fotoğraflarınızın profesyonel kalitede olmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulamadaki önceden ayarlanmış filtreleri deneyin ve "Keşfet" alanındaki diğer Lightroom kullanıcılarının düzenlenmiş fotoğraflarından ilham alın. Görüntü düzenleme becerilerinizi geliştirmek için etkileşimli eğitimleri de kullanabilirsiniz.

 

5.A Color Story ( iOS ve Android )

6fqhza

Bu fotoğraf düzenleme uygulaması tamamen resimlerinizdeki renkleri ortaya çıkarmakla ilgilidir. Profesyonel fotoğrafçılar ve etkileyiciler tarafından oluşturulan 20 ücretsiz düzenleme aracının yanı sıra filtreler, efektler ve ön ayarlar bulunmaktadır. Birkaç gelişmiş düzenleme aracı da sunulur ve Instagram ızgara önizleme aracı, Instagram ızgarasında markanızın tutarlı ve uyumlu görünmesini sağlar.

 

6.Layout from Instagram  ( iOS ve Android )

HPoZUJ

Bu ücretsiz Instagram uygulamasıyla, dokuz adede kadar fotoğrafı farklı kombinasyonlarda bir araya getirerek kolayca kolaj oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için, kitaplığınızdan fotoğraflar seçin veya uygulamanın entegre "Photo Booth" özelliği ile yenilerini çekin. Layout ile zahmetsizce çeşitli kolaj düzenlemeleri oluşturabilir, bunları filtreler ve diğer kişiselleştirilmiş öğelerle birleştirebilir ve ardından sonucu Instagram'da paylaşabilirsiniz.

 

7.A Design Kit ( iOS )

xAGdUi

Bu Instagram uygulaması, A Color Story'nin yapımcılarından geliyor. Fotoğraflarınızın üzerine çıkartmalar, yazı tipleri, tasarımlar ve dokular yerleştirerek Instagram yayınınızdaki içeriği kişiselleştirmek için A Design Kit’i kullanabilirsiniz. Uygulama size 60'tan fazla yazı tipi, 200'den fazla kolaj düzeni ve 200'den fazla tasarım seçeneği sunar. Gerçekçi fırçalar ve farklı arka planlar (ör. metalik, mermer ve benekler) fotoğraflarınıza doku ve derinlik katar.

 

8.AppForType ( iOS ve Android )

JExbSw

Bu, tipografiyi takdir eden herkes için en iyi Instagram uygulamalarından biridir. AppForType yalnızca tasarımlar, çerçeveler ve kolaj şablonları sunmakla kalmaz, aynı zamanda markalı fotoğrafınızı kaplayabileceğiniz 60 yazı tipine sahiptir. Ancak bu Instagram uygulamasını gerçekten diğerlerinden ayıran şey: Kendi el yazınızı fotoğraflayabiliyor ve uygulamaya yükleyebiliyor olmanızdır!

 

9.Grid & Square Maker  ( Android )

yibMUe

Grid ve Square Maker ile, yüksek çözünürlükten vazgeçmenize gerek kalmadan herhangi bir fotoğrafı birkaç kare resim öğesiyle Instagram ızgarasına dönüştürebilirsiniz. Bu etki, markanız tarafından büyük bir duyuruya heyecan katmak için kullanılabilir.

Uygulama yalnızca bu tür ızgaralar oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda fotoğrafları panoramik görüntülere dönüştürebilir veya Instagram formatı için mükemmel karelere kırpabilir.

Instagram'dan Boomerang ( iOS ve Android )

Boomerang, şu anda mevcut olan en basit ve kullanımı en kolay Instagram video kayıt uygulamasıdır. Ücretsiz uygulamayı açıp bir düğmeye basarak mini videolar oluşturun. İşte bu kadar! İnstagram uygulamaları arasında en popülerlerden biridir!

Boomerang hızla arka arkaya on fotoğraf çeker ve ardından bunları birbirine bağlar. Sonuç, bir GIF gibi dönen kısa bir videodur. Kısa, eğlenceli bir video oluşturmak için hem ön hem de arka kameraları kullanabilirsiniz. Buradaki avantaj, render işleminin gerekli olmamasıdır.

 

10.Instagram'dan Hyperlapse ( iOS )

T4gycV

Bu ücretsiz Instagram uygulaması, markanızın hacimli fotoğraf ekipmanlarını satın alma zahmetine girmeden yüksek kaliteli hızlandırılmış videolar kaydetmesine olanak tanır. Videoyu, akıllı telefonunuzun kamerasıyla butona tıklayarak kaydedersiniz. Uygulama kaydı stabilize eder ve videoyu Instagram'da paylaşabilirsiniz.

Ancak onu orijinal hızının on iki katına kadar hızlandırabilirsiniz, bu da ilginç bir etki yaratır. Bu, kullanıcıların zaman içinde çekilen video içeriğinizi sıfırdan (ve çok daha hızlı) görmelerini sağlar.

 

11.InShot - Video Düzenleyici ( iOS ve Android )

T15pV0

Bu, büyük ölçüde kapsamlı özellikleri nedeniyle mevcut olan en iyi Instagram video düzenleme uygulamalarından biridir. Video klipleri kırpmak, birleştirmek için kullanabilirsiniz. Parlaklık ve doygunluk gibi ayarlar kolaylıkla ayarlanabilir. Ancak InShot'un en önemli özelliklerinden biri videolara müzik eklemektir. Bu özelliğiyle diğer instagram uygulamaları arasından kolaylıkla sıyrılmaktadır.

Ek olarak, uygulama Instagram'a özgü özellikler sunar, ör.  instagram uygulamaları ve telefon ekranları için videonun kare temsili.

 

12.GoPro ( iOS ve Android )

gmehCb

Bir GoPro kamerayla daha uzun dış mekan çekimleri yaparsanız, GoPro uygulaması bunu sizin için çok daha kolay hale getirir. Kayıt sırasında video ve hızlandırılmış çekim ayarlarını yapmak ve videonuzun net bir şekilde tanınabilir bir önizlemesini almak için cep telefonunuzu kullanabilirsiniz. Kaydı bitirdikten sonra, durağan görüntüler oluşturmaktan filme benzer geçişlere, hız, perspektif ve renkle oynamaya kadar doğrudan GoPro uygulamasında düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer GoPro kameranız ile harika videolar yaratmak istiyor ve bunun ile alakalı instagram uygulamaları arıyor iseniz bu uygulamaya kesinlikle göz atmalısınız!

Ne yazık ki kreatif içerikler geliştirmek için vaktim yok, ben kolaya kaçmak istiyorum diyor iseniz, sosyal medya pazarlama sektöründe lider olan markamız Social Paket’in instagram hizmetleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Yeni Siparis !
5 dakika once 1.000 Kadın Türk Yorum siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2.500 Türk Abone siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 1.000 Beğeni siparisi geldi.