Başlık

Instagram Çöktü

2020-10-22 15:55:20

Başlık

Instagram Çöktü

Facebook, Instagram, Twitter ve Youtube gibi platformlar dünya çapında inanılmaz sayılarda kullanıcıları olan ve çok çok yoğun bir site trafiğinin bulunduğu yapılardır. Bu nedenle zaman zaman uygulamalarda erişim problemi yaşanmaktadır.  

Bu da Instagram kullanıcıları tarafından erişim engeli çözüldükten sonra Instagram çöktü şeklinde nitelendirilmektedir. Böyle durumlar olduğunda tüm platform kullanıcıları kendilerine eğlenceler çıkarıp tatlı acı Instagram ekibini eleştirebilmektedir.  

Ancak dijital ortamlarda arada sırada böyle problemlerin yaşanması oldukça doğal bir durumdur. Öte yandan Instagram kullanırken donmalar yaşamanız, erişim problemlerinizin donması her zaman bir çökme yaşandığını kanıtlamamaktadır.  

Bu yüzden aklınıza Instagram'da çökme gibi bir durum olup olmadığı geldiğinde hemen başka bir uygulama üzerinden diğer insanların da benzer sorunlar yaşayıp yaşamadığını kontrol edebilirsiniz.  

Arkadaşlarınız, yakın çevrenizden bireyler de bu tip sorunlar yaşıyorsa bilin ki Instagram çöktü mü sorusunun yanıtı: Kocaman bir evet!

 

 

Instagram Çöktü Mü?

Instagram uygulamasını aktif olarak kullanan kişi sayısı yaklaşık 1 milyar kişi kadar ve bu durum sosyal medya platformunu diğerleri arasında üçüncülüğe yükseltmiş durumda. Bu da zaman zaman sitede bağlantı problemlerinin yaşanmasını doğal kılıyor.

Başka pek çok web siteye bu kadar insanın çeyreği kadarının bile girmeye çalışması sayfanın fonksiyonlarını yerine getirememesine neden oluyor.

Buna en güzel örnek olarak okullarda yaptığımız ders seçimlerinde kimsenin bilgisayar başında olmadığı gecenin çok geç saatlerini tercih etmemizi gösterebiliriz.

Instagram da bir web site olduğundan bazı dönemlerde nadiren de olsa sorun yaşanması onun mükemmel bir şirket olduğu gerçeğini değiştirmemektedir.  

Bu yüzden Instagram çöktü mü sorusunu çok da bir canavar gibi görmemek ve şirketin kötü olduğuna dair fikirlere kapılmamak lazım.

hiR4a1

Instagram Çöktü mü Bugün?

Instagram uygulamasında bulunan akışın yenilenememesi durumuna hepimiz şahit olmuşuzdur. İlk başınıza geldiğinde telefonunuzda bir sorun olduğu aklınıza gelmiştir ve internette soruna dair araştırmalar yaptığınızda Instagram çöktü mü bugün, gibi sorulara rastlamanız mümkündür.

Böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız kesinlikle telefonunuzda bir problem olmadığını bilmelisiniz. Çökme sorunları Instagram kaynaklı bir problemdir ve bakım çalışması ile mümkün olan en kısa süre içerisinde sorun bir ekip tarafından irdelenir.

Genellikle birkaç saat içerisinde düzelen problemler olduğu gibi geceden ertesi günün sabah saatlerine kadar problemlerin devam ettiği zamanlar da olmuştur.  

Bu tür bir durumda sabretmekten başka bir seçenek ne yazık ki bulunmamaktadır.

 

 

Son Dakika Instagram Çöktü

Instagram uygulamasında bir çökme yaşandığında haberi bize ilk veren Google olacaktır. Ancak tek bilgi kaynağımız elbette Google değildir.  

Son dakika Instagram çöktü gibi konu ile ilişkili haber başlıklarını Diğer sosyal medya platformu üzerinden de görüntüleyebiliriz.

Bu haberlere özellikle de sorun çözüldükten sonra bakarsak hangi saatler arasında çökme sorununun olduğunu ve ne zaman düzeldiğini öğrenebiliriz.

 

 

Instagram Neden Çöktü?

Instagram neden çöktü, sorusuna yanıt aramadan önce biraz Instagram'ın tarihçesine göz atalım. Bu uygulama Mike Krieger ile Kevin Systrom'un birlikte geliştirdikleri özel bir uygulamadır.

Eski zamanlarda bu kadar gelişmiş bir yapısı yoktu ancak sürekli olarak güncellemeler ile kendisi hala en sevilenler arasında yer buluyor.

2012 yılının Nisan ayında büyük bir sansasyon ile Facebook, Instagram'ı satın aldı.  

2017 yıllarında yaklaşık 800 milyon kullanıcısı olan uygulamanın bugünkü yaklaşık kullanıcı miktarı 1 milyar kadar. Sadece 3 yılda gösterilen bu başarı gerçekten de takdire şayan.

Neden çökmüş olabileceği konusu ise Instagram'ın kendisinde saklı. Tam olarak nasıl bir yazılımsal problem olduğunu açıklayacaklarını düşünmüyoruz. Zaten sorunları mümkün olan en kısa sürede ele alıp ortadan kaldırıyorlar.

 

Instagram Neden Açılmıyor?

Instagram uygulamasının çöktüğünü düşündüğümüz pek çok farklı durumda aslında bizim telefonumuzda ya da bilgisayarımızda bir problem bulunmaktadır. Bu nedenle kendinize Instagram neden açılmıyor, sorusunu sorarken ilk olarak bakmanız gereken genel bir çökme olup olmadığıdır.

Bu sorunun yanıtını bulduktan sonra telefonunuzda bir problem varsa bunu çözmeniz gerekebilir. Aksi halde Instagram uygulamasını kullanırken çeşitli başka bağlantı problemleri de yaşayabilirsiniz.

Telefonunuzdaki problemler hakkında internet üzerinden diğer insanlar ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz ya da bir telefoncuya danışarak sorununuzun ne olabileceği konusunu görüşebilirsiniz.

 

 

Instagram Ne Zaman Düzelecek?

Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında bazen teknik arızalara rastlamak mümkündür. Böyle arızaların varlığında uygulama çökmektedir.

Kullanıcılar uygulamayı kullanmakta ciddi zorluk çekerler ve hatta kullanamazlar. Böyle bir durumda yapılabilecek tek şey teknik ekibin arızanın nereden kaynaklandığını tespit etmesi ve bu durumu ortadan kaldırmasını beklemektir.

Peki, çökme sırasında en çok sorulan sorulardan biri olan Instagram ne zaman düzelecek sorusunun yanıtını nasıl verebiliriz?

Öncelikle bağlantı erişimine açılma olayının ne zaman gerçekleşeceği arıza sonlandırıldıktan sonra belli olmaktadır. Bu nedenle arıza sırasında ya da öncesinde Instagram ekibi tarafından herhangi bir açıklamanın yapılmasını beklemeniz doğru değildir.  

Arızanın ne olduğu tespit edilmeden sorunun süresi hakkında bir yorumda bulunmak mümkün değildir.

xt6lyw

Instagram Neden Yavaş?

Dünya'nın en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram çöktüğü zaman ciddi anlamda sansasyonlara neden olmaktadır.

Bu da bize aslında uygulamanın ne kadar çok müdaviminin olduğunu göstermektedir.  

Günümüzde artık daha bireyler daha çok takip ettikleri kişilerin ya da sayfaların hikayelerine bakıp çıkmaktadır. Ancak gün içerisinde bu sürekli bir hale geldiğinden ve artık bir alışkanlık olarak nitelendirilebileceğinden kişilerde bir tür boşluk hissi,  yoksunluk hali ortaya çıkabilmektedir.

Bu nedenle uygulamanın yavaş olduğu dönemlerde bile bunun neden böyle olduğu kullanıcılar tarafından sorgulanmaktadır ve çözülmek istenmektedir. Sorun Instagram kaynaklı değil, telefonunuz kaynaklı ya da internet bağlantınız kaynaklı olarak ortaya çıkmış olabilir.

 

 

Instagram'a Neden Girilmiyor?

Instagram'a neden girilmediği zaman zaman gündeme gelen konulardan biridir. Özellikle de cep telefon, bilgisayar ve internet bağımlısı olan bireyler böyle zamanlarda strese girebiliyorlar.

Uygulamanın olmaması gibi bir durumda boşluğa düştüklerinden bu durum onları çileden çıkarabiliyor.

Öte yandan ticaret işlerini bu platform üzerinden yürüten bireylerin işlerinde aksaklıklar meydana gelebiliyor. Bu tür aksaklıklar bazı sayfalar için binlerce lira anlamına bile gelebilir. Bu nedenle Instagram çöktü mü ve neden uygulamaya girilmiyor gibi sorular çok sık gündeme gelebiliyorlar.

Bu durum karşısında yapılabilecek ne yazık ki bir şey yok. Çünkü sorunun Instagram'ın kendi yazılım uzmanı ekipleri tarafından ele alınması ve ortadan kaldırılması gerekiyor.

 

 

Instagram'a Ne Oldu Son Dakika

Instagram kullanırken her şey normalken bir anda hikayenizi izleyenlerin gittiği, akışın yenilenmediği, arama çubuğunda yazdıklarınızın bir şey ifade etmediğine rast gelmişsinizdir.

Bu gibi durumlarda kişiler Google ve diğer sosyal ağlar üzerinden Instagram'a ne oldu son dakika şeklinde araştırmalar yapmaya gereksinim durabilirler.

Bu sayede soruna neyin neden olduğunu ve nasıl çözülebileceğini düşünürler. Ya da kendi telefonlarından kaynaklı bir durum var ise bunu anlamak adına da bu araştırmayı yapabilirler.

Genel sorunlarda gereken sabır gösterilmelidir. Ancak telefonunuzda bir arıza söz konusu ise ve Instagram'sız yaşayamam diyenlerdenseniz mutlaka problemi tespit etmeli ve uygulamanızı kullanmaya devam etmelisiniz.

Yeni Siparis !
5 dakika once 1.000 Kadın Türk Yorum siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 1000 Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 2.500 Türk Abone siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 1.000 Beğeni siparisi geldi.