Başlık

Instagram'dan Nasıl Para Kazanılır?

2020-10-16 03:02:03

Başlık

Instagram'dan Nasıl Para Kazanılır?

Instagram uygulaması 6 Ekim 2010 yılında ilk olarak yayınlanmıştır ve o günden bu yana ciddi anlamda bir kullanıcı kitlesine sahip olmuştur.

Giderek artan bu kullanıcı kitlesinin sahip olduğu potansiyel zamanla reklamcılık sektörü içerisinde sayılabilecek bir noktaya gelmiştir.

Bugün gelinen bu noktada özellikle ciddi bir takipçi sayısına sahip olan bireyler hayatlarını başka herhangi bir iş yapmadan idame ettirebilecek düzeyde kazançlar elde edebiliyorlar.  

Bu da akıllara Instagram'dan nasıl para kazanılır, gibi sorular getiriyor.

Elbette ki bu konuma erişmek zannedildiği kadar kolay bir durum değil. Ancak birkaç ufak tüyo ile bu süreci oldukça hızlandırmak mümkün.

Bunun anlamı da ileride kazanma potansiyeli yüksek olan paralar için bugün cüzi miktarlarda harcamalar yapmamız gerektiği.  

Bu da Instagram takipçi satın almak anlamına geliyor. 

 

Instagram'dan Nasıl Para Kazanılır 2020

Instagram kullanıcılarının pek çoğunun hayatlarını yalnızca sosyal medya kullanarak ve içerik üreterek kazanç elde edebildiğini biliyor muydunuz?

Peki, Instagram'dan para kazanmak için kaç takipçi gereklidir?

Bu durumun yanıtını net bir şekilde vermemiz ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü bu soruya yanıt verebilmek için ilk olarak soruyu soran kişinin nasıl bir profile sahip olduğunun bilinmesi gerekmektedir.

Butik veya herhangi bir ürünü pazarlamaya yönelik olarak açılmış olan Instagram hesaplarında satış nedenli daha farklı bir takipçi sayısı kazanç elde etmeye yeterlidir. Öte yandan bir Influencer olarak reklam geliri elde etmek isteyen şahıs profilleri ya da herhangi bir fikri konsept alarak oluşturulmuş hesapların kazanç elde etmesi için daha farklı bir takipçi sayısından söz edilebilir.

Ancak Instagram profilinizi nasıl oluşturmuş olursanız olun takipçi sayınızın çok ciddi önemi vardır.  

YoVwIH

Güven Vermek

Takipçi sayınızın öneminin nedenlerinden biri karşı tarafa güven veren bir profil imajı çizmenizdir. Özellikle eğer ticari bir profile sahipseniz kesinlikle takipçi sayınız, beğeni sayınız yüksek rakamlar ifade etmelidir.

Bu şekilde profilinizde gezinen bireylere, daha çok kitleye ulaşmışsınız ve son derece güvenilirmişsiniz, sizden çok sayıda birey alım gerçekleştirip bu durumdan memnun kalmış hissi yaratırsınız.

Influencer olmak ise tamamen takipçi sayısı ile alakalı bir durumdur. Ancak takipçi sayısı satın alsanız bile içeriklerinizin kaliteli olmasına ve bir grup tarafından tepki çekmeyecek şekilde, tarafsız, oluşturduğunuzdan emin olmalısınız.

Bunun nedeni Instagram'dan para kazanma yöntemlerini kullanmanın sizi ''kötü ünlü'' olmaktan kurtaramama ihtimalinin olmasıdır.

 

Profesyonel Olun

İçerikleriniz ne kadar kaliteli ise o kadar ''sevilen'' bir birey olursunuz.

Takipçi satın alarak sayısını ne kadar yükseltirseniz o kadar çok insanın ''Öneriler'' bölümünde görünür olursunuz.

Bu da profilinizdeki trafiğin artmasına neden olur. Profilinizde gezinen insanların bu durumdan memnun kalıp kalmaması sizin içerikleriniz ile ilgili bir durumdur. Bu nedenle içeriklerinizin profesyonelce hazırlandığından emin olmadan paylaşım yapmayın.

Başka yerlerden görsel çalan bireyler, photoshop yapıp arka planda yamuklar yaratan bireyler mükemmel paylaşımlar yapsalar da bu gibi uygulamaların Instagram para kazanma yolları arasında yeri yoktur.

Bu bireyler hemen gözü keskin kişiler tarafından ifşa edilir ve alay konusu olurlar. Bu nedenle dürüst ve profesyonel içerikleriniz olmalıdır.

 

Canlı Yayın

İnstagram canlı yayından para kazanma konusunun da üzerine düşebilirsiniz. Ancak öncelikle bunun için sağlam bir profil oluşturduğunuzdan emin olmalısınız.

Belirli bir düzeye eriştikten sonra kesinlikle canlı yayın üzerinden ürün tanıtımları yapmanız için çeşitli firmalar kapınızı çalacaktır.  

Bu sayede siz de hayal ettiğiniz miktarlarda bir geliri sadece eğlenerek kavuşabilirsiniz.  

 

 

Yeni Siparis !
4 dakika once 1.000 Kadın Türk Yorum siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2.500 Türk Abone siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1.000 Beğeni siparisi geldi.