Başlık

Instagram’ı Yerel Bir İşletme Olarak Kullanmak

2020-12-02 15:37:03

Başlık

Instagram’ı Yerel Bir İşletme Olarak Kullanmak

Sosyal medya sayesinde yerel müşteriler için ulusal ve uluslararası reklam yapmak her zamankinden daha kolay. Social Paket’in size sunmuş olduğu harika instagram hizmetleri sayesinde çok çok kolay! :)

400 milyondan fazla kullanıcısı olan Instagram, bu amaç için uygun bir platform sunuyor. Social Paket© olarak size sağladığımız instagram hizmetleri ise bunun en büyük kanıtlarından biri durumunda. Ürün veya hizmetinizi pazarlamanın çeşitli yollarıyla, doğru hedef kitleye ve sektördeki benzer fikirlere sahip kişilere hitap etmek her zamankinden daha kolay.

Organik erişim, yani tamamen ücretsiz erişim Instagram'da Facebook'tan çok daha fazladır.

Doğru yöntemlerle yeni müşteriler ve kişiler burada mümkün olan en kısa sürede kazanılabilir. Ancak bu yöntemlerden birinin kullanılabilmesi için kendi profilinizin doğru şekilde ayarlanması gerekir. Bu içeriğimizde ise tam olarak buna değineceğiz ve Social Paket© olarak size sunduğumuz instagram hizmetleri alternatiflerinden alabileceğiniz en yüksek verimi alacaksınız.

 

1.Profil Resmi

mlzvHP

Profil resmi, diğer kullanıcıların Instagram'da gördüğü ilk şeydir. İster aramada, ister yorum kutusunda veya profilin kendisine gittiğinizde.

Hepimiz ilk izlenimin çok önemli olduğunu biliyoruz ve bu nedenle sadece göze çarpan değil, aynı zamanda oldukça küçük bir boyutta, örneğin diğer gönderilerdeki yorumlarda, iyi olan anlamlı bir profil resmi seçmek çok faydalı olabilir. Profil resminizin popülaritesini artırmak için yine size sunmuş olduğumuz harika hizmetlerden bir diğeri olan instagram türk beğeni hizmetini satın alabilirsiniz ve markanızı büyütmenize yardımcı olablecek daha birçok instagram hizmetleri araştırması yapabilirsiniz.

 

2.Kullanıcı Adı

bkz7Zz

Kullanıcı adına ek olarak, profilde kalın harflerle yazılmış normal ad da bulunmaktadır. Bu, birkaç anahtar kelimeyle ne hakkında olduğunuzu açıklamak için güzel bir şekilde kullanılabilir.

Instagram araması kullanıcı adı ve ismine bakar. Bu size diğer arama sonuçlarında görünme şansı verir. Neredesiniz ve ziyaretçilerinize hangi hizmeti sunuyorsunuz? Bu soruyu onların adına cevaplayabilirsiniz.

Örnek: Bursa Bardakta Makarna

 

  • Açıklama

Kullanıcının sizden ne bekleyebileceği konusunda bir fikir edinmesi için, açıklama neden takip edilmeniz gerektiğini kısaca ve öz olarak listelemelidir.

Profilinize buradan bir bağlantı bırakmanız da mümkündür. Bu bağlantı, özel tekliflere bağlanmak için kullanılabilir. Eğer verdiğiniz instagram hizmetleri sayesinde takipçilerinizi bilgiglendirmek istiyorsanız, bu özelliği kesinlikle kullanmalısınız.

 

  • Katma Değer Yaratmak

Instagram'da, kullanıcıya katma değer veren ve bilinçaltında kendi teklifimize atıfta bulunan gönderilerle bir ayak izi bırakma fırsatımız var.

Bunlar aynı zamanda duyguları da uyandırması gereken bilgilendirici makaleler olabilir. Yerel bir şirket olarak tanıdığınız kişilere ulaşmak elbette daha kolay. Bu nedenle, bir işe alım ilanı her zaman memnuniyetle karşılanır ve etkileşimde bulunulması kolaydır.

İlanların özgün olması ve kişiliği yansıtması gerektiğini unutmayın. Katkıya bağlı olarak, kullanıcıya daha uzun bir metin verilmesi avantajlıdır. Instagram algoritması sadece beğenilere ve yorumlara bakmakla kalmaz, aynı zamanda gönderi başına kalma süresine de dikkat eder. Kullanıcı gönderinizde ne kadar uzun süre kalırsa, algoritma gönderiyi o kadar ilginç değerlendirir.

Kullanıcı her zaman bir harekete geçirme ifadesi (CTA) aracılığıyla etkileşime girmeye zorlanmalıdır. Bu, her gönderinin sonunda basit sorular sorarak yapılabilir.

Diğer gönderilere veya profile yapılan atıflar da oldukça meşrudur, böylece kullanıcı içeriğinizle daha fazla ilgilenir.

Daha önce de belirtildiği gibi kalış süresinin yanı sıra beğeniler ve yorumlar da önemlidir. Bu nedenle yorumlardaki etkileşim özellikle önemlidir. Bu nedenle, gönderinizin altındaki her yoruma yanıt verilmesi harikadır ve takdiri gösterir. Ek olarak, yorumu yazan kullanıcı onu gönderinize geri yönlendiren bir bildirim alır.

w7pmKz
  • Hikayeler

Instagram’da standart gönderilerin yanı sıra hikayeler de var. Bu gönderiler 24 saat sonra kaybolur ve bu nedenle artık kullanıcılar tarafından görüntülenemez. Buradaki istisna, bu hikayeleri profilimizde öne çıkanlara kaydedebilmemizdir.

Hızlı şekilde takipçileriniz ile iletişime geçen hikayeler, iş süreçlerini göstermek ve sahne arkasına bir bakış sağlamak için mükemmel bir fırsat sunar. Instagram, çeşitli özellikleriyle özellikle hikayelerde daha fazla etkileşim elde edilebilmesine izin veriyor. Örneğin anketler, soru özelliği ve canlı yayınlar aracılığıyla.

Hikayeleri ve gönderileri iki küçük platform olarak görebileceğinizi bilmek önemlidir. Birçoğu sadece hikayelerle ilgilenirken, diğerleri gönderiler ile daha çok ilgilenir, her iki durumda da ilgili diğer formata dikkat çekebilirsiniz.

Hikayeler, kullanıcıya daha derin bir bağlantı ve daha güçlü bir güven oluşturmayı mümkün kılar. Müşteriler geri bildirimde bulunmak için hikayeye de dahil edilebilir.

Hikayeler profilinizi gerçekten canlandırır ve kullanıcılar sonsuz yaratıcı olasılıklarla tekrar tekrar şaşırabilir. Bir ürünü çalışırken göstermek ve geri bildirime doğrudan yanıt vermek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Özellikle yerel şirketler, olumlu bir bölgesel imaj oluşturma avantajına sahiptir. Instagram hikayeler özelliği Social Paket’in size sunmuş olduğu instagram hizmetleri ile birleştirildiğinde, büyüme kaçınılmazdır.

 

3.Sonuç

Instagram profili takipçilere iyi bir ışık tutuyorsa, düzenli gönderilerle yeni takipçiler kazanmak çok daha kolaydır, bu kişiler sonunda müşteri ve / veya çalışan haline gelebilir.

Instagram profilinizde sunabileceğiniz özel indirimler ve münhasır anlaşmalar, aynı zamanda çevrimdışı dünyadan müşterileri almak için size yardımcı olabilir.

Sabit perakendede alışveriş deneyimi onları ikna ettiğinden, bunlar genellikle sadık takipçilerdir.

 

 

4.Pazarlama ve Instagram

IWngL1

Pazarlamacılar Instagram'ı ürün ve hizmet satmak için kullanıyor.

Bunu Instagram Hikayeleri aracılığıyla yapıyorlar. Yukarı Kaydırma özelliği, tüketicileri satın alabilecekleri ürün veya hizmete direkt olarak götürür.

Yaratıcı Hikayeler, hizmetlerinizi, referanslarınızı ve sık sorulan sorularınızın yanıtlarını gösterir. Hikayelerinizi gönderdikten uzun süre sonra profilinizin Öne Çıkanlar alanında arşivlenmiş tutun, insanlar onları görebilir.

 

Instagram, Pazarlamacılara Yardımcı Olan e-ticaret Deneyimini Genişletiyor.

Örneğin, yeni alışveriş özelliği, alışveriş sepetine veya ödemeye yönlendirme olmaması anlamına geliyor.

 

İçerik Pazarlamacıları Ayrıca İçerik veya Promosyonlara Sponsor Olabilir.

Pazarlamacılar, heyecan, rekabet eklemek için Instagram'daki yarışmalara ve hediyelere sponsor oluyor. Bazen kazanan, içeriği paylaşan kişiler arasından seçiliyor.

Yerel iş adamları da yayınlara sponsor olabilir. Örneğin, restoran sahipleri, restoranın çevresinde yaşayan insanların gördüğü promosyonlara sponsor olmak için ödeme yapar.

 

Anketleri Kullanın.

Instagram kullanıcılarının anketleri yanıtlaması kolaydır. İnsanlar sadece kendilerine zaman harcayan bir seçeneği tıklarlar. Kolay ve hızlı olduğu için insanlar anketlere katılmayı severler. Ayrıca, yanıtlar size değerli geri bildirimler sağlar. Dilerseniz bu anketlerden alacağınız geri dönüşleri kullanarak takipçilerinize sunduğunuz instagram hizmetleri alternatiflerini genişletebilirsiniz.

 

GIF'leri Kullanın 

Instagram, uygulama içinde Instagram'da başarılı olmayı sizin için kolaylaştıran birçok özelliğe sahiptir.

 

Instagram Hikayeleri

Uygulama içinde bir dizi eğlenceli, yaratıcı ve heyecan verici özelliğe sahiptir.

Bunlardan biri GIF'lerdir. GIPHY'de bir hesap açıp marka olarak başvurursanız, markanızı daha da genişleten özel GIF'ler oluşturabilirsiniz. Diğer insanlar, erişiminizi daha da genişletmek için özel markanızı kullanabilir. Örneğin takipçilerinize sunduğunuz instagram hizmetleri alternatiflerini kullanarak özel gifler oluşturabilirsiniz.

Müzik Kullanın

Instagram'da müzik seçtiğinizde, çok çeşitli müzik seçenekleriniz vardır. Takipçileriniz melodileri duyabilir ve şarkı sözlerini okuyabilir. Bu özellik zamanla daha iyi hale geliyor: Tüm müzikler telifsiz olduğundan lisanslama konusunda endişelenmenize gerek yok.

 

Yeni Siparis !
1 dakika once 1.000 Kadın Türk Yorum siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1000 Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 2.500 Türk Abone siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1.000 Beğeni siparisi geldi.