Başlık

Instagram Kullanımı Hakkında İpuçları

2020-11-30 03:24:49

Başlık

Instagram Kullanımı Hakkında İpuçları

Instagram artık dünya çapında en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Sadece gençler ve Y kuşağı için değil. Bu aynı zamanda istatistiklerle de doğrulanmaktadır: Pew Araştırma Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, sosyal ağlarda aktif olan tüm yetişkinlerin % 35'i Instagram'da da temsil edilmektedir. Daha fazlası da bulunuyor. Buna karşılık, bu kitle için Twitter'daki pay sadece % 24 ile önemli ölçüde daha düşük.

 

Ayrıca Instagram kullanıcıları genellikle son derece aktiftir. Hatta % 38'i uygulamayı günde birkaç kez kullanıyor.

 

Uygulama artık yalnızca özel kişiler tarafından kullanılmamaktadır. Çünkü artan popülaritesi göz önüne alındığında, şirketler için giderek daha ilginç ve alakalı hale geliyor. İster bir personel memuru olarak, ister bir pazarlamacı olarak şirketinizin erişimini genişletmekle görevli olun, ister sadece özel blogunuz'dan en iyi şekilde yararlanmak isteyin, ister bir personel memuru olarak, kurumsal kültürünüzü dışarı çıkarmak isteyip istemediğinize bakılmaksızın Instagram size birçok fırsat sunar. Bu fırsatlar hedefe etkili bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacak bir dizi işlevdir. Instagram takipçi sayınızı artırmak gibi…

 

Ve uygulamanın olanaklarından tam olarak yararlanabilmeniz için, bu makaledeki sizin için yeni olabilecek, ancak kesinlikle aşina olmanız gereken bazı işlevleri size tanıtmak istiyoruz. Bu işlevler Instagram kullanımı deneyiminizi kesinlikle artıracak.

 

1.Instagram Gönderi Bildirimlerini Etkinleştirin

jccT86

Elbette özellikle ilginç bulduğunuz ve içeriklerini kesinlikle kaçırmak istemediğiniz bir veya daha fazla diğer kullanıcı var. Sorun değil! Bu kullanıcılar yeni bir fotoğraf yayınladığında kolayca bildirim alabilirsiniz. Bu özellik Instagram kullanımı hakkında size çok fayda sağlayabilir.

Bunu yapmak için bir kullanıcının profiline gidin, sağ üst köşedeki üç noktalı menü simgesine dokunun ve beliren menüden "Gönderi bildirimlerini etkinleştir" seçeneğini seçin. Bu Instagram kullanımı deneyiminizi kişiselleştirebileceğiniz en iyi yollardan biridir.

Gönderi bildirimlerini tekrar kapatmak isterseniz aynı adımları tekrarlayın ve "Gönderi Bildirimini Devre Dışı Bırak" seçeneğini seçin. Ancak, bu bildirimleri yalnızca genel uygulama ayarlarınızda Instagram'dan bildirimlere izin verdiğinizi belirttiyseniz alacağınızı lütfen unutmayın. Bunu yapmak için aşağıdaki işlemleri yapın:

  • İPhone / iPad'de: Ayarlar'a ve ardından Bildirimler'e dokunun. "Instagram" ı seçin ve "Mesajlara izin ver" seçeneğini etkinleştirin.
  • Bir Android cihazda: Ayarlar'a, ardından Uygulamalar'a ve ardından Instagram'a dokunun. Sonraki adımda, "Bildirimler" i seçin ve ardından "Bildirimlere izin ver" seçeneğini etkinleştirin.

 

 

 

2.Instagram Bio'yu Yazı Tipleriyle Renklendirin

ErjaIP

Instagram profili (ayrıca: bio) kendinizi veya firmanızı kısaca tanıtmak için kullanılır. Doğrudan profil fotoğrafının altında görüntülenir ve böylece başkalarının profiliniz hakkında edindiği ilk izlenimde belirleyici bir katkı sağlar. Instagram zaten biolara emoji ekleme seçeneği sunuyor, ancak yalnızca her akıllı telefon klavyesinin standart olarak içerdiği emojiler var.

Ancak burada, instagram profilinize özel bir dokunuş vermek için çok basit bir numara kullanabilirsiniz: Instagram'da nadiren görülen bir yazı tipi kullanın. Tek ihtiyacınız olan, metninizi farklı yazı tipleriyle görüntüleyebileceğiniz ve oradan Instagram profilinize kopyalayabileceğiniz bir web sitesi. Bunu yapmak ve Instagram kullanımı deneyiminizi özelleştirmek için aşağıdaki işlemleri yapın:

 

  • Mobil Cihazlarda:

LingoJam (ya da benzer bir web sitesi) yardımıyla yazılarınızı şekillendirin. LingoJam’de bionuzda yer almasını istediğiniz yazıyı metin kutusuna yazın. Metin daha sonra aşağıdaki alanda farklı yazı tiplerinde görüntülenecektir.

Aktarmak istediğiniz yazı tipindeki metni vurgulayın ve kopyalayın. Instagram'ı açın ve profilinize gidin. "Profili düzenle" ye, ardından "Biyografi Açıklaması" na dokunun ve kopyalanan metni görünen alana yapıştırın.

 

  • Dizüstü Bilgisayarlarda / Masaüstü Bilgisayarlarda:

Instagram profilinizi bir dizüstü veya masaüstü bilgisayarda düzenlerseniz, indirmek için farklı yazı tipleri sunan Font Space gibi web sitelerinden de yararlanabilirsiniz. Font siteleri genellikle şu şekilde çalışır: Web sitesini açın, bir yazı tipi seçin ve altındaki "İndir" e tıklayın.

Daha sonra diğer şeylerin yanı sıra bir TTF dosyası içeren bir klasör indirilecektir. Farklı sürümler dahil yazı tipinizi bulabileceğiniz yer burasıdır. TTF dosyası sayesinde zenginleştirilmiş metinler oluşturabilir ve Instagram kullanımı özelliğinizi iyileştirebilirsiniz.

Fontu kullanarak bir metin oluşturun ve hepsini seçip kopyalaya tıklayın. Instagram.com'da oturum açın, "Profili Düzenle" yi seçin ve kopyalanan metni profilinize yapıştırın. Son adımda, kişisel profiliniz ile örnek metnin üzerine yazın.

 

 

 

3."Beğenilen" Tüm Instagram Gönderilerini Tek Bir Yerde Görüntüleyin

Instagram, daha önce "Beğen" olarak işaretlediğiniz tüm gönderileri gruplama seçeneği sunar. Bunu yapmak için profilinizi açın ve ayarları açmak için dişli simgesine veya sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun. Daha sonra "Beğendiğiniz Gönderiler" i seçerseniz, şu ana kadar buna göre işaretlediğiniz tüm gönderileri göreceksiniz.

Bir gönderiyi, orijinal olarak etiketlediğiniz gibi beğenmekten vazgeçebilirsiniz: Söz konusu gönderiye gidin ve sol alt köşedeki kalp simgesine dokunun. Merak etmeyin, ilgili kullanıcı bilgilendirilmeyecektir. Gördüğünüz gibi, Instagram kullanımı aslında son derece basittir.

 

 

 

4.Tek Bir Cihazda Birden Fazla Instagram Hesabını Yönetin

EkuvYw

Birden fazla Instagram hesabınız varsa, tüm hesaplara tek bir cihazdan erişebilmeniz için onları bağlamak iyi bir fikirdir. Bu Instagram kullanımı deneyiminizi önemli ölçüde artıracaktır. Özellikle Instagram’ın kurumsal tarafı ile ilgileniyor iseniz. Bunu yapmak için aşağıdaki işlemleri yapın:

 

  • Profilinizi açın ve ayarları açmak için dişli simgesine veya sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
  • Tamamen aşağı kaydırın ve Hesap Ekle'ye dokunun.
  • Eklemek istediğiniz hesabın kullanıcı adını ve şifresini girin.

 

Farklı bir hesaba geçmek için, tüm bağlı hesaplar görünene kadar gezinme çubuğundaki profil resminizi basılı tutun, ardından istediğinizi seçin. Alternatif olarak, ayarlar aracılığıyla farklı bir hesaba geçiş yapabilirsiniz.

 

 

 

5.Instagram Gönderilerini Planlayın (ve Otomatik Olarak Yayınlayın)

Instagram'ın bir mobil uygulama olduğu düşünüldüğünde, gönderiler çoğunlukla” spontanedir. Ayrıca gönderilerin yayınlanmasını önceden bilgisayarda planlayabilirsiniz.

Karşılanması gereken yalnızca iki gereksinim vardır: Bir Instagram işletme profiline ihtiyacınız var ve bunu sosyal medya yönetim aracınıza veya IGTools benzeri bir araca bağlamanız gerekiyor. Öyleyse Instagram'ı açın, işletme profilinize geçin ve talimatlara göre Facebook sayfanıza bağlayın.

Sosyal medya içeriğinizi planlamak için hangi aracı kullandığınıza bağlı olarak, son adım atlanabilir. Daha sonra yönetim aracınızı açıp bağlantılı hesaplarınıza giderseniz, Instagram gönderilerinizi önceden planlayabilirsiniz.

 

 

 

6.Instagram Öne Çıkanlar İle Hikayelerinizin Ömrünü Uzatın

px0QLe

Daha önce de belirtildiği gibi, Snapchat gönderileri gibi hikayeler 24 saat sonra otomatik olarak silinir. Bu bazen çok pratik olabilir, ancak özellikle iyi hazırlanmış hikayeler söz konusu olduğunda içeriği tekrar kaybetmek bazen üzücü olabilir.

İşte "Instagram Öne Çıkanlar" işlevi burada devreye giriyor. Bununla, saklamak istediğiniz hikayeleri profil sayfanızda onlar için kendi klasörlerinizi oluşturarak kalıcı olarak kaydedebilirsiniz. Bu takipçilerinizin instagram kullanımı hakkında fayda sağlayabileceğiniz ender işlevlerdendir. Ve şu şekilde çalışır: Profilinizi açın, açıklamanızın altındaki "Yeni" düğmesine (artı simgesi) dokunun ve bir vurgu oluşturmak için geçmiş hikayelerinizden bir veya daha fazlasını seçin.

Sonraki adımda, bir kapak resmi seçin ve yeni vurguyu adlandırın. Daha sonra profilinize geri dönerseniz, az önce oluşturduğunuz vurgu, profilinizin altında yeni bir hikaye olarak görüntülenecektir. Bir vurguyu tekrar silmek için, daha sonra "Hikayeyi sil" öğesini seçebileceğiniz bir menü görüntülenene kadar basılı tutun.

 

 

İlginç Aboneliklerle İlgili Öneriler Alın

Instagram, ilginç yeni abonelikler için öneriler almaya yönelik son derece basit ve etkili bir yol sunuyor. Size abone olan kullanıcıların son zamanlarda hangi gönderilere yorum yaptığına veya onları "beğendiğine" bir bakın.

Bunu yapmak için, ana sayfanızın altındaki menü çubuğundaki kalp sembolüne dokunun. Daha sonra, kendi fotoğraflarınız için tüm yorumların ve "beğenilerin" bir listesi gösterilecektir. Şimdi en üstteki "Abone olundu" sekmesine geçerseniz, takip ettiğiniz kullanıcıların etkinliklerini görebilirsiniz. Takipçilerinizin instagram kullanımı hakkında önemli ipuçları edinebilirsiniz.

Yeni Siparis !
1 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 3.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1000 Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 10.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 5.000 Video İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.