Başlık

LinkedIn İçin İçerik Pazarlaması ve LinkedIn Takipçi Kazanımı

2020-11-21 04:13:48

Başlık

LinkedIn İçin İçerik Pazarlaması ve LinkedIn Takipçi Kazanımı

Son zamanlarda LinkedIn şirket sayfalarındaki ürün ve hizmet sekmeleri kayboldu. Bu özellik, bir şirketin sunduğu çeşitli teklifleri açıkça listelemek ve içerik pazarlaması için iyi bir fırsattı. Peki sırada ne var? Firmanızın teklif, ürün ve hizmetlerinin açıklamaları neye dönüştü? Merak ediyor musunuz?

LinkedIn platformunda geçen yılın sonundan bu yana şirketler, vitrin sayfalarını veya odak sayfalarını ve şirket güncellemelerini kullanarak ürün ve hizmetleri öne çıkarabildiler.

 

 • Odak sayfaları, belirli ürünler veya hizmetler için bir sayfa oluşturarak şirket sayfanızı genişletmenize olanak tanır. Şirketinizde sunulan çok özel teklifleri takip etmek isteyen müşterilerle uzun vadeli ilişkiler kurmak için Vitrin sayfasını kullanabilirsiniz.
 • Sayfa takipçilerinizle ilişki kurmak için şirket güncellemelerini kullanın. Güncellemelerinizle etkileşime girdiklerinde şirket trafiğiniz artacaktır. Ayrıca güncellemeleriniz takipçilerinizin haber akışında, bu arada mobil versiyonda da görüntülenecektir.

Daha önce ürün ve hizmetleri tavsiye toplamak için kullandıysanız, bu sizin için kötü, çünkü tavsiyeler doğal olarak onunla birlikte ortadan kalkmıştır. Mayıs ayının sonuna kadar LinkedIn müşteri hizmetlerinden geçmiş tavsiyelerinizin dökümünü isteyebilirsiniz. Ancak daha sonra, ileride kullanmak üzere tavsiyede bulunan kişinin iznine ihtiyacınız var.

LinkedIn'de yarı gizli, hemen görünmeyen ancak büyük bir profesyonel ağa ulaşmak için harika bir fırsat sunan birkaç başka özellik daha var. LinkedIn, dünya çapında 270 milyondan fazla kullanıcıya sahip üçüncü en popüler sosyal medya ağıdır. Şu anda Türkiye’de yaklaşık 4,2 milyon kullanıcı var ve bu sayı her gün artıyor.

Bu nedenle LinkedIn, özellikle sunduğu çeşitli yarı gizli hilelerin ve özelliklerin tümünün tam olarak farkında olduğunuzda çok verimli olabilir. Araçtan en iyi şekilde yararlanmak ve ustalaşmak için gözden kaçırmış olabileceğiniz en iyi püf noktalarının listesi burada. Ayrıca LinkedIn takipçi sayınızı artırmanıza yönelik size çok değerli bilgiler vereceğiz.

pjvhBi

LinkedIn Varlığınızı Optimize Edin

 • 1. Genel profil URL'nizi özelleştirin.
 • Profiliniz - bu aynı zamanda bireyler için de geçerlidir - çok daha profesyonel görünür ve kendi LinkedIn (özel) URL'nizi ayarlarsanız paylaşması daha kolaydır. Bu özelliği kolayca ayarlarınızın altında bulabilirsiniz (sağ üst menü).
 • 2. Web sitenizden profilinize bir bağlantı oluşturun
 • Web sitenize yönelik LinkedIn profilinize yönlendiren bir bağlantı oluşturmak için LinkedIn Araçlarını (sayfanın altında) kullanın. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı tasarımlarınız mevcuttur.
 • 3. Bağlantı metnini web sitenize uyarlayın
 • Profilinizi düzenlediğinizde, web sitenize bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Güzel bir bağlantı metnine sahip olmak için buradaki metni değiştirmeyi unutmayın.
 • 4. Çalışma örneklerinizi gösterin
 • Videolar, sunumlar, resimler ve belgeler dahil olmak üzere uzmanlığınızı sergilemek için profilinize çeşitli medyalar ekleyebilirsiniz. Diğer formatlara ek olarak SlideShare sunumları da mümkündür, bu LinkedIn SlideShare'i satın aldığından ve platformları daha yakından bağlamak istediğinden gelecekte bir avantaj olabilir. Bu yeni ve sektörel LinkedIn takipçi kazanmak için de oldukça önemlidir.
 • 5. Profilinize önemli anahtar kelimeler verin
 • Anahtar kelimelerin, altında bulunmasını istediğiniz başlıklara ve metinlere yönlenmesine izin verin.
 • 6. Profilinizin bileşenlerini zevkinize göre düzenleyin
 • Profilin çeşitli bileşenlerini yalnızca istediğiniz gibi kullanamaz veya çıkaramaz, aynı zamanda farklı şekilde düzenleyebilirsiniz. İstediğiniz konuma sürükleyip bırakmanız yeterlidir (her öğenin sağ üst köşesindeki siyah çift ok).
A6Lqkr

LinkedIn’de Daha Fazla Takipçi Kazanmak

LinkedIn takipçi kazanımı için bir strateji geliştirmeden önce, LinkedIn Şirket Sayfanızın uygun şekilde hazırlandığından emin olun. Tüm profil alanlarının tamamen doldurulduğu şirket sayfaları % 30 daha fazla görüntülemeye sahiptir. Bu LinkedIn takipçi kazanmanız için önemli bir adımdır. Bu görüntülerin daha sonra LinkedIn takipçi haline gelme olasılığı daha yüksektir. Şirket sayfanızdaki içerik ne kadar alakalı olursa, ziyaretçiler arasında şirketinize kalıcı ilgi uyandırma olasılığınız o kadar artar. Daha fazla bilgi ve ipucu için LinkedIn Şirket Sayfaları sayfasına bakabilirsiniz.  

 • En uygun koşulları yaratın

Şirket sayfanız tamamlandığında LinkedIn takipçi sayınızı büyütmeye başlayabilirsiniz. Aşağıdaki ipuçları, zaman içinde kendi kendine çalışacak ve LinkedIn takipçi sayınızda organik büyümeyi teşvik edecek pratik yaklaşımları içerir:  

 

 • Şirket Sayfanızı Arama Motorları İçin Optimize Edin

Şirketinizin açıklamasına uygun anahtar sözcükler ekleyerek ve "Hakkımızda" profil alanı için iyi yapılandırılmış bir metin yazarak şirket sayfanızın Google gibi arama motorları tarafından bulunabileceğinden emin olun. Bu alan, görevinizi ve konumunuzu vurgulamalı ve aynı anahtar kelimeleri kullanmalıdır. Ayrıca, düzenli güncellemeler yayınlayarak şirket web sitenizi güncel tutun.

 

 • Çalışanlarınızı Sayfanıza Davet Edin

Her şeyden önce, çalışanlarınızın şirket sayfanıza doğru bir şekilde bağlandığından emin olun ("İş deneyimi" profil alanında sayfanıza doğru şekilde başvurarak). Bu, çalışanlarınızdan gelen her yeni kişinin otomatik olarak şirket sayfanızı izlemeye davet edildiği anlamına gelir.

Ayrıca ilgilenen arkadaşlarınıza ve bağlantılarınıza şirketinizden bahsetmelerini isteyin. Üyeler ayrıca uygun güncellemelerin bir parçası olarak sayfanızı etiketlerse, şirketinize odaklanılır ve daha da fazla ilgi çekilir.

 

 • Web Sitenize bir "İzle" Düğmesi Ekleyin

Çapraz tanıtım, LinkedIn şirket sayfanızı web sitenizden tanıtma ve ziyaretçilerinizi takipçilere dönüştürme fırsatı sunar. İhtiyacınız olan tek şey, LinkedIn'deki şirket sayfanızdaki içeriğin katma değerini vurgulayan basit bir harekete geçirici mesajdır:  

"Bu sayfadaki içeriği beğendiyseniz, bizi LinkedIn'de takip etmelisiniz."

49oiLV
 • E-posta İmzanızda Şirket Sayfanıza Bağlantı Verin

İş e-posta imzanız, şirket sayfanıza bir bağlantı ve muhtemelen sizi LinkedIn'de şirketinizi takip etmeye teşvik eden kısa bir bilgi içermelidir. Çünkü iş bağlantılarınızla yazışırsanız, şirketinize ilgi duyma olasılıkları oldukça yüksektir. Bu şekilde, daha fazla çaba harcamadan zamanla çok sayıda ek takipçi kazanabilirsiniz.

 

 • Profilinizde Şirket Sayfanıza Bağlantı Verin  

Kişisel LinkedIn profiliniz, ilgili platform üyelerini şirket sayfanıza yönlendirmenin başka bir yoludur. Her şeyden önce, profilinizin şirket sayfanıza doğru şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmelisiniz. Gerekirse, profilinizin URL alanına ve muhtemelen profil sloganınıza kısa bir bağlantı ekleyin.

 

 • Düzenli Olarak İçerik Yayınlayın

Şirket sayfanızda sürekli olarak yeni içerik yayınlarsanız, LinkedIn üyelerinin akışlarında şirketinizin görünürlüğü artar (haftada en az bir kez yayınlanan sayfalar iki kat daha fazla etkileşim ve buna bağlı olarak daha fazla organik erişim sağlar). Bu da siteyi potansiyel takipçiler için daha çekici hale getirir. İçerik için ilham arıyorsanız, " içerik önerileri " işlevini kullanabilirsiniz. İçerikler LinkedIn takipçi sayınızı artırmanızın en kestirme yoludur.

 

 • Hashtag Kullanın ve Tartışmaya Katılın 

Gönderilerinizde hashtag kullanarak içeriğinizle yeni ve önemli topluluklara ulaşabilirsiniz. Yazılarınıza üç ila beş ilgili hashtag eklemeye çalışın. Veya hashtag paneliniz "Topluluklar" aracılığıyla şirket sayfanıza hashtag ekleme seçeneğini kullanın. İlgili tartışmalara katılma ve böylece ilgili hedef gruplarla görünürlük kazanma fırsatı ortaya çıktığında bilgilendirileceksiniz. Hashtagler sayesinde LinkedIn takipçi sayınızı oldukça kolay bir şekilde artırabilirsiniz. Bu takipçiler genel olarak sektörel takipçiler olacaktır.

ddBcnH
 • Müşterilerden ve Marka Avukatlarından Yardım Alın

Müşterilerinizden bazıları markanızın gerçek hayranları mı? Çevrenizde markanız için halka açık kampanya yapmakla ilgilenen insanlar var mı? Takipçilerinizi büyütmek istediğinizi bilmelerini sağlayın. Belki bazı insanlar kendi ağları aracılığıyla işletmeniz hakkında paylaşımda bulunmaya istekli olacaktır.

 

 • İçeriğinizi Şirket Web Sitenizin Analiz Sonuçlarına Uyarlayın 

Analizlere göre, şirket sayfanızın yöneticisi, demografi ve etkileşimle ilgili olarak takipçileriniz ve ziyaretçileriniz hakkındaki verilere erişebilir. Hangi içeriğin özellikle hedef grubunuz arasında popüler olduğunu bulmak ve daha yoğun bir şekilde yayınlamak için bu bilgileri kullanın.

 

 • Kişilerden ve Şirketlerden Bahsedin  

Sektörünüzde ve sizinle rekabet halinde olmayan diğer şirketlerde, özellikle değer verdiğiniz ve ilişkilendirilmek istediğiniz etkili kişiler var mı? Güncellemelerinizde onlardan @ etiketiyle bahsedin, bu da yayınınızı kendi takipçileriyle paylaşma olasılığını artırır. İstenmeyen gönderi olarak hızlı bir şekilde algılanabilecekleri için, bu türden bahsetmeleri dikkatlice ve çok spesifik bir şekilde kullanmalısınız.

Yeni Siparis !
5 dakika once 1.000 Kadın Türk Yorum siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 1000 Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 2.500 Türk Abone siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 1.000 Beğeni siparisi geldi.