Başlık

Twitter'da Tıklama Oranınızı Artıracak İpuçları

2020-12-13 02:29:34

Başlık

Twitter'da Tıklama Oranınızı Artıracak İpuçları

“Twitter tıklama oranı artırmanın ne anlamı var?”

Bahse gireriz ki her sosyal medya yöneticisi bu soruyu en az bir kez duymuştur. Dikkat çekmeye, hedeflenen ağ oluşturmaya ve bağlantıları sürdürmeye, müşteri adayı oluşturma gibi diğer şeylere ek olarak, Twitter tıklama oranı oldukça ilgi çekicidir çünkü bu özellik kendi web sitenize veya blogunuza ek ziyaretçi çekebilir.

Doğru kullanıldığında Twitter, ek trafik için düzenli bir kaynak sağlayabileceğiniz akıllı bir içerik pazarlama aracı olduğunu kanıtlar. Twitter tıklama oranı stratejileri sayesinde bunu gerçekten sağlayabilirsiniz. Muhtemelen şu an şunu merak ediyorsunuz, takipçilerimin bağlantılarımı daha sık tıklamasını sağlayabilir miyim?

Cevap: EVET!

Şimdiye kadar iyi içeriğin kral olduğu ve daha fazla sayıda takipçinin tıklama oranını artırdığı açık olmalı. Bu makalede ne kadar takipçi konusuna değinmeyecek olsak da, twitter türk takipçi satın al hizmetimiz sizin için yol gösterici olabilir. Bu makalemizde, Twitter tıklama oranı için hangi stratejileri kullanabileceğinizi açıklayacağız.

 

1. Tweetler Manşet Görevi Görür

İyi tweetler anlamlıdır, sürükleyici bir şekilde ifade edilir ve çok fazla açıklama yapmadan içerik hakkında merak uyandırır. Bu da Twitter tıklama oranı konusunda oldukça işinize yarayabilir. Okuyucuyu, kendileri için bağlantıyı açmaya değer olduğuna ikna etmelisiniz. Bir nevi tweetinizde katma değer görmeleri gerekir.

Buna ek olarak, iyi tweetlerin anlaşılması kolaydır, okunaklı ve çok uzun değillerdir. Bunların hepsi Twitter'da çok önemlidir, Twitter’da akış hızla ilerlerken genellikle yalnızca kısa bir süre feed beslemenizi tararsınız.

Yani: Karmaşık kelimelerle atılmış ve uzun, kafa karıştırıcı veya çok sıkıcı formülasyonlarla düzenlenmiş tweetler Twitter tıklama oranınızı artırmaya yaramaz, aksine düşürebilir.

İyi bir manşet hazırlıyormuş gibi bir tweet yazın!

 

2. Doğru Anahtar Kelimeleri Kullanın

NCqb2U

Twitter'da insanlar her zaman ilginç ve alakalı içerik arıyor. Aradıkları bu içerikleri zaman çizelgelerinde bulamazlarsa, genellikle Twitter aramasını kullanırlar: Anahtar kelimeleri yazarsınız ve bu konudaki en son tweetlere bakarsınız. Hootsuite gibi sosyal medya izleme ve yönetim araçları da belirli konularla ilgili içeriği aramak için giderek daha fazla kullanılmaktadır.

Anahtar kelimeleri tweetlerinizde stratejik olarak kullanırsanız, bulunma şansınızı ve dolayısıyla Twitter tıklama oranı yüzdenizi artırırsınız.

Bu aynı zamanda özellikle "rehber", "ipuçları" veya "nasıl yapılır" gibi terimlerle bağlantılı olarak işe yarar. Kolaylıkla deneyebilirsiniz!

 

3. Hashtag'leri  Ayrıntılı Olarak Araştırıp Kullanın

FTnZQg

Hangi hashtag'lerin ortak olduğu hakkında hiçbir fikriniz yok mu? Dilerseniz, kendi araştırmanız için Twitter aramasını veya aradığınız terimle bağlantılı olarak sıklıkla kullanılan diğer hashtag'leri size uygun bir şekilde gösteren Hashtagify gibi bir hizmeti kullanabilirsiniz.

Hashtag'leri kullanmadan önce iyi bir araştırma yapıp sektörel örnekleri incelemek daima tavsiye edilir. Çok fazla hashtag tweet'i okunaksız hale getirir ve takipçi sayınızı düşürebilir.

Hashtag'leri idareli ve stratejik bir şekilde kullanın! Eğer Twitter tıklama oranı artırmak gibi bir niyetiniz var ise!

 

4. 120 ile 130 Karakter Arasında Tweet Yazın

pMhe1x

Amerikalı sosyal medya gurusu Dan Zarrella, Twitter tıklama oranı ile ilgili çok ilginç bir çalışma yaptı ve en yüksek tıklama oranlarının 120 ila 130 karakter uzunluğundaki tweetlerle elde edildiğini gördü.

Yani kısa ve net olmak kesin çözüm değildir!

Güzel bir ipucu: En fazla 130 karakter içeren bir tweet, takipçilerin retweet yapmasını kolaylaştırır.

 

5. Takipçileriniz Çevrimiçiyken Tweet Atın

Mantıklı geliyor, değil mi? Dan Zarrella'ya göre Twitter tıklama oranı yüzdesinin en yüksek olduğu zaman öğleden sonra ve akşam ve ayrıca haftanın ikinci yarısı ile hafta sonları. Bu arada tweetleriniz için Social Paket farkıyla Twitter Favori Satın Al işlemlerinizi güvenle yapabilirsiniz.

Yani takipçilerinizin hangi saatleri tercih ettiğini bulmanız gerekiyor. Bunu yapmak için aynı linklere sahip tweet'leri farklı gün ve saatlerde test etmeli ve tıklama oranlarını bitly gibi bir hizmetle değerlendirmelisiniz. Ek olarak, Tweriod gibi araçlar sizin ve takipçilerinizin tweet'lerini değerlendirir ve size en iyi paylaşım zamanlarını söyler.

Tweetlerinizi ve tıklama oranlarınızı analiz edin, sonuçları uygulayın!

 

6. Doğru Frekansta Tweet Atın

Yeni içeriği yalnızca bir kez değil, birkaç kez tweetleyin ancak takipçilerinize spam göndermeden! İşin püf noktası daha ziyade içeriği düzenli olarak gün içinde (veya aktivitenin çoğunun gerçekleştiği zamanlarda) dağıtmak, ancak aynı zamanda bireysel tweetler arasında yeterli zaman bırakmaktır.

Çok fazla tweet, Twitter stratejileri arasında geçerli olmayabilir! Örneğin Dan Zarrella, saatte en fazla bir bağlantı içeren tweet atılmasını önerir; daha fazlası, daha düşük tıklama oranına yol açar.

Çoğu twitter kullanıcısı, fazla tweetin spam olduğunu düşünür - "dene ve analiz et" sloganı burada da geçerlidir. Ek olarak, genel olarak daha az gönderi yayınlamanın geçerli olduğu hafta sonları aralıkları, hafta içindekinden daha büyük olmalıdır.

Çevrimiçi olduğunuzda tüm içeriği bir kerede yayınlamamak için, tweet'leri önceden zamanlamanıza izin veren Buffer gibi bir araç kullanmak en iyisidir.

 

7. Bağlantıları Doğru Yere Yerleştirin

5c4gsd

Dan Zarrella başka ilginç bir şey buldu: Tıklama oranı, bağlantının daha önce tweet'te olduğu, yani her zamanki gibi tweet'in sonunda değil, orta kısmında olduğu tweet'lerde en yüksek seviyedeydi.

Bu yüzden bağlantıyı Tweet’in daha erken kısımlarında kullanmaya özen gösterin!

Daha sonra, bunun sizin için nispeten daha yüksek bir tıklama oranına yol açıp açmadığını değerlendirmek için bahsedilen araçları kullanabilirsiniz.

 

8. Kişileri Etiketleyin

Twitter'da daha fazla dikkat ve etkileşim çekmenin bir yolu, diğer kullanıcılardan bahsetmektir. Bu şekilde onları tweet'inizle etkileşime girmeye aktif olarak teşvik edersiniz ve diğer okuyucuları da meraklandırabilirsiniz.

Bu nedenle, mümkün olduğunda, diğer hesapları “@” ile etiketlemeli ve tweet’e kısa bir yorum eklemelisiniz.

Elbette, bunu çok sık veya sebepsiz olarak yapmamalısınız, ancak mantıklı olduğunda, örneğin birinden kaynak olarak bahsetmişseniz veya içeriğin belirli bir Twitter kişisi için özellikle ilginç olduğunu biliyorsanız.

Yeni Siparis !
5 dakika once 1.000 Kadın Türk Yorum siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 2.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2.000 Ucuz Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 1.000 Organik Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1000 Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 2.500 Türk Abone siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1.000 Beğeni siparisi geldi.